Diş beyazlatma diş renginden rahatsız olan, estetik gülüşe özen gösteren kişiler için önemlidir. Dişlerdeki renk bozuklukları istenmeyen görünüşün yanı sıra psikolojik rahatsızlıklara dahi neden olur. 

Dr. Clinico’nun uzman diş hekimliğine başvurarak pek çok renk, şekil ve konum bozuklukları kolaylıkla çözüm bulabilirsiniz. Bu noktada diş hekimleri tarafından uygulanan bazı medikal diş beyazlatma tedavileri de bulunmaktadır. Bleaching yöntemi, dişlerin beyazlatılması için tercih edilen ekonomik, kolay ve zahmetsiz yöntemlerdendir. 

Diş beyazlatma yöntemleri iki farlı türe ayrılır.

Power Bleaching; Ofis ortamında bir saat içinde gerçekleştirilen pratik bir işlemdir. Bu işlem beyazlatıcı jel ve ışıktan oluşan, kısa sürede diş rengini 3-4 ton açabilen yöntemdir. 

Home Bleaching; Yani evde diş beyazlatma tekniği,  ağızdan alınan basit bir ölçü ile kişiye özel hazırlanan plastik ağızlıkların içine jeller konularak gerçekleştirilen beyazlatma işlemidir. 5-7 günde istenen beyazlama sağlanır. Kişiye özel oluşturulan plastik ağızlıkların günde 4-8 saat takılması önerilmektedir. Bu durum renge ve jele bağlı olarak değişiklik gösterebilir.