Tüp mide ameliyatı, obezite cerrahi işlemlerinde en sık uygulanan yöntemlerden biridir. Hastalar için daha etkili kilo verme süreci sağlayan bu mide ameliyatı daha sağlıklı yaşam imkanı sağlamaktadır. Dr. Clinico, sizin için uygun olan tedavi ile  önemli ölçüde kilo vermenizi sağlamaktadır. 

İstenmeyen kilolar her daim sorun olmuştur. Bazı durumlarda yapılan diyetler yeterli kalmayarak uzman hekimler, hastaları için yeni  yöntemler sunmaktadır. Bu zayıflama yöntemi bazıları için  midenin bir süreliğine iptal edilmesi bazılarında  ise midenin belirli bir kısmının kalıcı olarak alınması ile gerçekleşir. Her iki yöntem de hızlı kilo verme sürecini hızlandırır. Bu noktada önemli olan hangi yöntemin sizin için uygun olan, uzman kişi tarafından belirlenmesidir. Dr. Clinico hekimleri, hastaları öncelikle bir takım testler uygular. Sonrasında ise uygun yöntemi hastalarına sunarak, tedaviye sürecine geçer.

Tüp mide operasyonu, midenin bir kısmının alınması işlemidir. Bu ameliyat, midenin küçültülmüş halinin, yemek borusunun ve bağırsakların devam edebileceği bir sistem haline getirilmesini sağlar. Ameliyatta mideye herhangi bir cisim konmaz iken, mide tüpe benzediği için bu cerrahi işleme tüp mide ameliyatı denir. 

Mide Küçültme Ameliyatı Nasıl Gerçekleşir?

  • Mide küçültme ameliyatı olabilmeniz için öncelikle bir uzman hekim kontrolünden geçmelisiniz. Fiziksel ve hormonal bir değişim yaratacak olan tüp mide ameliyatı, çoğu zaman laparoskopik yöntemle yapılmaktadır. 
  • Çok acil olmadığı sürece tüp mide ameliyatı 18 yaşından küçüklere yapılmamaktadır. 
  • Tüp mide ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır.
  • Cerraha ve hastaya göre tek delikten veya 4-5 delikten yapılabilir. Delikler çok küçük olduğu için estetik anlamda ileride herhangi bir sorun yaşamazsınız. 
  • Tüm  önlemler alındıktan sonra mide özel kesici ve kapatıcı aletlerle  boydan boya kesilir.
  • Ameliyat sırasında mideyi çok küçültmemek için yemek borusunun çapı kadar mide girişine bir kalibrasyon tüpü konulur Bu tüp İşlem bittikten sonra çıkartılır.
  • Ameliyat sırasında farklı teknikler ile kaçak olup olmadığı test edilir. Benzer testler ameliyat sonrasında da tekrarlanır.