Meme büyütme, dolgun ve estetik gögğüs görünüme kavuşmak isteyen kadınların en çok tercih ettiği plastik cerrahi ameliyatları arasında yer almaktadır. Meme büyütme ameliyatı; küçük olan göğüsleri büyütmek, iki göğüs arasındaki orantıyı eşitlemek, vücut tipine en uygun göğüs ölçüsünü belirlemek gibi amaçlardan dolayı tercih edilir. Estetik kaygı ya da sağlık sebeplerinden ötürü meme büyütme ameliyatına başvuran hastalar Dr. Clinico’nun plastik cerrahi uzmanları aracılığıyla  gerekli muayene sürecinden geçerler.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Gerçekleşir?

Meme büyütme ameliyatları, cerrahi operasyon seyrinde ilerlemektedir. Hastanın göğüs boyutunu büyütmek için yapılan bu işlemde birçok teknik uygulanabilmektedir. Sürecin ilk aşaması yani ameliyat öncesi hasta, genel anestezi altına alınır. Çoğunlukla  kol altı, meme altı ve meme ucundan kesiler atılarak slikon protez yerleştirilir.  Yağ dokuları ile memeye uygun şekil verdikten sonra kesiler kapatılır; göğüs, cilt yapıştırıcısı ve cerrahi bantla bantlanır. 

Göğüs Büyütme Ameliyatında Süreç Nasıl İşler?

Göğüslere hacim kazandırmak için gerçekleştirilen meme büyütme ameliyatı, 2 ila 3 saat içerisinde, genel anestezi altında gerçekleşmektedir.

Meme büyütme estetiği için İstanbul’u tercih edecekseniz en az 6 gün Türkiye’de konaklamanız gerekmektedir. 

İyileşme süreci 3 hafta sürmekle birlikte en az 7 gün dinlenmelisiniz.

Estetik operasyon sonucunda şişme, morarma, ağrı gibi yan etkiler ile karşılaşabilirsiniz.Bunlar normal etkilerdir. 

Operasyon sonrası rahat giysiler tercih etmeye özen göstermeli bir müddet fiziksel aktivitelerden kaçınmalısınız.