Hızlı iyileşen saç ekimi, saç sorunu yaşayan fakat vakti çok olmayan kişilerin tercih ettiği yöntemler arasında yer alıyor. Zaman kaybetmek istemeyen hızlı ve etkili sonuç almak isteyen kişilerin seçimi olan Hızlı iyileşen saç ekimi, başarılı sonuçlar yakalamasını sağlıyor. 

Bu işlem bakım losyonu ve sprey formundaki solüsyon ile elde ediliyor. Yara iyileştirici, mikrop kırıcı ve nemlendirici özelliğine sahip olan solüsyon ile saç ekiminden sonra saçlar, doğal ve sağlıklı bir görünüme kavuşuyor.

Saça her gün nemlendirici jel uygulanarak gerçekleşen Hızlı iyileşen saç ekiminde yıkama işlemi tamamen ortadan kalkıyor. Bu yöntem ile ekim sonrası donör bölge ile köklerin ekildiği alana bakım işlemi uygulanıyor. Ekim işlemi tamamlandıktan sonra öncelikli olarak donör bölgeye, bandajla kapatılmadan önce ince bir tabaka halinde özel bakım jeli sürülüyor. Nemlendirici, mikrop kırıcı ve yara iyileştirici özelliğe sahip sprey solüsyonu saç ekimi işleminden sonra 6-7 gün boyunca, uzman kişilerin belirttiği şekilde ekim yapılan bölgeye uygulanması gerekiyor. 


Hızlı İyileşen Saç Ekimi Neden Tercih Edilir?

Uygulamada kullanılan nemlendirici solüsyon hızlı kabuklanmanın önüne geçer. Böylece doğru açıyla ekilen köklerin çıkış yönü korunmuş olur. Bunun yanı sıra her gün losyon sürme, bekleme ve yıkama işlemi olmadığı için yeni ekilmiş kökler zarar görmez, farklı çıkış açısına yönelmezler. 

Saç ekimi yaptıran kişinin kliniğe sadece ekimin yapılacağı gün gelmesi yeterli oluyor.  Dolayısıyla uygulama; zaman, hız ve yaşam konforu sunar. 

Son teknoloji ürünü olan bu sistem sayesinde zamandan kazanarak, güçlü ve doğal saçlara sahip olabilirsiniz.