Meme küçültme, meme boyutunu değiştirme, meme hacmini azaltmak ve sırt ağrılarına çözüm bulmak için tercih edilmektedir. Meme küçültme ameliyatı, orantısız ve büyük memelerinden mutsuz olan kadınların tercih ettiği cerrahi operasyonlardandır. Kişi bu amaleyita daha çok göğüslerini dikleştirmek ve boyutunu küçültmek için tercih etmektedir.  Ayrıca meme küçültme, dünya çapında en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer alır.

Büyük göğüslere sahip olan kişiler,  orantısız meme boyutundan dolayı kronik sırt rahatsızlığı yaşamaktadır. Büyük memeler, fiziksel problemlerin yanı sıra psikolojik sorunlar da yaşamanıza sebep olur. Sırt ağrısı, boyun ağrısı, duruş bozukluğu, cilt tahrişi, aşırı terleme gibi fiziksel problemlerin yanı sıra; göğüslerin iri görünümünden mutsuz olma özgüvensizlik gibi psikolojik problemlere de yol açmaktadır.

Meme Küçültme Operasyonu 3 Aşamada Gerçekleşir;

1. Kesi

Operasyonun ilk aşamasında cerrah,  3 farklı kesi yönteminden sizin için  en uygun olanı seçer. Kesiler meme boyutunuz göz önüne alınarak açılır. 

2. Meme uçlarının yeniden konumlandırılması ve doku çıkarılması

Meme küçültme işleminde kesiler açıldıktan sonra meme uçları yeniden konumlandırılır. Kesi aşamasından sonra göğüslerde  fazla olan yağ, meme dokusu ve deri alınır. 

3. Kesiklerin kapatılması

Son aşamada cerrah, yeniden şekillendirilmiş göğüsleri desteklemek için göğüs dokusunun derinliklerine dikiş atar. Bu işlem için yapıştırıcıları veya cerrahi bantlar tercih edilir.