Eşsiz açı yöntemi olarak adlandırılan unique angle saç ekimi, Dr. Clinico’nun uzman hekimleri tarafından profesyonel bir şekilde gerçekleşmektedir. Kişinin orijinal saç açıları ve yönleri gözetilerek yapılan unique angle saç ekimi, pratik, güvenli ve doğal görünümü ile en çok tercih edilen saç ekim yöntemleri arasında yer almaktadır.  

Bu işlem 15-30 derece kullanılarak doğal saç açıları ile gerçekleştiriliyor. Aslında ise kişinin baş ve doğal saç açısına göre ekim yapılması planlanıyor. Saçlar diğer saç ekim işlemleri; FUE, Safir FUE ve DHI saç ekimi işlemlerinde olduğu gibi toplanmaktadır. Toplanan saçlar başın ihtiyaç duyulan bölgesine, o alanın ihtiyaç duyduğu çıkış açısıyla ekiliyor.

Saç ekim işlemi gerçekleştikten sonra kişiler saçlarını diledikleri yöne tarayarak istedikleri kısalık veya uzunlukta kullanabiliyor. Kişiye özgür kullanım alanı sunan Unique Angle Saç Ekimi işlemi doğal görünüme kavuşmanızı sağlar. 

Unique Angle Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Uzman kişiler tarafından saç köklerinin açısı, yönü ve yoğunluğu dikkatle incelenerek başlayan süreç gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra DHI, Sapphire FUE ve FUE saç ekimi teknikleri gibi gerçekleşir. Donör bölgeden alınan saç kökleri (greftler) micropunch kullanılarak alınır. Toplanan saç kökleri, saç çıkış açısı dikkate alınarak, gerekli açıda açık bir kanala ekilir. Kanal mikro açılımı doku hasarını minumuma indirir, kabuklanmayı azaltır. Dolayısıyla kafa derisi hızla iyileşir. İşlem, dikiş ya da iz bırakmaz. İşlem ortalama 6-8 saat sürer ve çoğunlukla tek seansta tamamlanır. Ekilen saçlar ilk 6 ayda çıkmaya başlarken yılsonunda saçlar doğal şeklini almaya başlar.