IV destekli saç ekimi, vitamin ve mimerallerin gücünden faydalanmak için tercih edilen yöntemlerden biridir. Saç sağlığı için önemli bir değere sahip olan biyotin, B3 vitamini, folik asit, çinko, C ve B gibi vitaminlere sahip olan IV Nutritions serum, damar yolu ile vücuda verilmektedir. Bu şekilde yeni ekilen saçlar vitamin serumuyla destekleniyor. İşlem sonucunda yeni saçların güçlü bir biçimde tutunması; gür, güçlü ve hızlı bir şekilde uzaması amaçlanıyor. 

IV destekli saç ekimi işleminin içeriği kişinin saç yapısına ve ihtiyacına göre belirlenmektedir. IV Nutritions serumdaki biyotin saçı güçlendirirken çinko, ekimin yapıldığı bölgedeki cildin hızla toparlanmasını sağlıyor. IV Nutritions destekli saç tedavisi ayrıca saç ekiminden sonraki süreçte gerçekleşen olası ödemi önemli ölçüde azalıyor. Aynı zamanda yara iyileşmesi hızlanarak gerek donör gerekse ekimin yapıldığı alandaki cilt hızlı bir şekilde toparlanıyor. 

IV destekli saç ekimi yaptıran kişi vitaminler etkisi ile iyileşme dönemini oldukça konforlu bir biçimde geçiriyor. IV Nutritions vitamin serumu yalnızca ekim yapılan bölgeyi değil, tüm metabolizmayı harekete geçirerek kaş, sakal ve tırnakların da güçlenmesine yardımcı oluyor. 

IV Destekli Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

IV destekli saç ekimi verilen IV Nutritions destekli vitamin bazlı serum, ekimin yapıldığı gün operasyon sürecine dahil edilir. Saç ekimi operasyonu sırasında normalde kişiye yalnızca damardan antibiyotik, ödem giderici ve ağrı kesici özelliği olan serumlar verilmektedir.  V Nutritions destekli saç ekiminde ise bu serumlara vitamin bazlı serum da eklenmektedir. Serumun içeriği saç ekimi yaptıran kişiye göre değişiklik göstermektedir. Saç ve cilt yapısı bu noktada ön plana çıkmaktadır. İşlem sonucunda saçlar; parlak, canlı bir görünümü kavuşmaktadır. Ayrıca serum içeriğinde yer alan vitaminler yeni ekilen saçların hızlı ve güçlü bir şekilde uzamasını sağlamaktadır.